קטגוריה: ארכיון

נהיגה בטוחה – העתיד

סקירה על מערכות הבטיחות הקיימות היום וישמרו עלינו בשנים הקרובות
שר התחבורה אחראי לתקנה המחייבת כל רכב העולה על הכביש במערכת בקרת היציבות ESP. על החשיבות של מערכת יציבות זו ידועה, וגם על התרומה שלה לצמצום הסבירות לתאונת דרכים. פיתוחים חדשים יצרו מערכות בטיחות מתקדמות יותר שעדיין לא מותקנות במכוניות משפחתיות, אלא רק במכוניות יוקרה. אחרי כריות האוויר, הABS וה ESP, בואו נראה איזה עוד מערכות בטיחות קיימות היום וישמרו עלינו בשנים הקרובות. לפניכם סקירה.

מהם סוגי המערכות הקיימים?

בכול רכב ניתן להוסיף מספר רב של מערכות בטיחות. החל משורה של מערכות המסייעות לבלימה כמו ABS, EBA,EBD וכו', וכלה במערכות המסייעות לתקן מערכות הגנה פסיבית כגון חגורות בטיחות פירוטכניות, משענות ראש אקטיביות, כריות אוויר ועוד. הסיבה בגינה המערכות קיימות רק ברכבי היוקרה היא המחיר שלהן. מערכות בטיחות מסוג זה יקרות מאוד ומחזירות ליצרן את ההשקעה רק ברף מחיר גבוה מאוד התואם את הפרימיום. אז עכשיו הזמן לשאול מתי נראה את המערכות האלה אצלנו בכול זאת. התשובה היא שרק בעוד עשור. גם כריות אוויר היו קיימות בעבר רק במרצדס והיום בכול רכב בסיסי. באיזשהו שלב עלות המערכות תרד ויותר יצרנים יוכלו לשלבן ברכבים.

רדאר ובקרת מהירות?!

אחת המערכות היוקרתיות יותר היא מערכת רדאר המשתלטת על חזית הרכב ומסוגלת לזהות את הסכנה שמלפנים. היא מודדת כל הזמן את המרחק של הרכב מזה שלפניו ומאט את הרכב עד לעצירה במקרה הצורך. כל זאת ללא מעורבות של הנהג. מערכת זו יעילה במיוחד בתנועה עירונית צפופה ומסייעת בהגנה מפני תאונות חזית-אחור.

תאורה חכמה מתכווננת

ממש לאחרונה נכנסה לשימוש בדגמים היוקרתיים של OPEL מערך בטיחות נוסף - פנסים אדפטיביים. אם עד עכשיו הפנסים היו מאירים לכיוון הפניה יחד עם פניית הגלגלים, עכשיו אפשר גם להגיד שהמערכת מווסתת את עוצמת האור כדי לא לסנוור את הרכב שנמצא לפנים או בא ממול. מערכת זו אידאלית למקומות חשוכים כמו כבישים קטנים בין עירוניים, מושבים, ושכונות ישנות.

התרעה בפני נטייה

כלי רכב יוקרתיים כוללים היום מערכות חכמות במיוחד שנעזרת בחיישנים המותקנים בצדי הרכב ומאתרים עצמים קרובים שלא נמצאים בשדה הראייה של הנהג (שדה מת). כל נטייה מסוכנת לכיוונם של העצמים סופה להתרעה בפני הנהג. ההתראה הינה ויזואלית בלוח המחוונים ובמראות הצד. מערכת דומה מסוגלת לזהות סטייה מהסימנים שבצדי הדרך ומרעידה את מושב הנהג. אם זה לא מספיק, בטח תתרשמו מהמערכת הבאה: מערכת סופר בטיחותית המזהה ירידה בערנות של הנהג!

קורסים לנהיגה מתקדמת

עד עכשיו סקרנו מספר מערכות נפלאות המסייעות משמעותית להקטין את הסיכוי לתאונת דרכים. מערכת בלימה אוטומטית, תאורה מתכווננת, התראה בפני נטייה לשטח מת ואפילו כזו המתריעה מפי חוסר ערנות. אבל ישנו עוד דבר שאפשר לבצע כדי להגביר את הבטיחות בנהיגה והוא שיפור יכולת הנהג. היום ניתן לבצע קורס נהיגה מתקדמתלשיפור התפקוד במצבי קיצון על הכביש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת