קטגוריה: ארכיון

מתי מומלץ להחליף צמיגים לרכב?

מהו אורך החיים של צמיג? מתי לבדוק את הצמיגים? כמה להחליף? הכל במאמר שלפניכם.
הקיץ הישראלי הולך ומתחמם בשנים האחרונות ומשפיע בצורה ישירה על תוחלת החיים של צמיגי הרכב. האספלט שממנו עשוי הכביש מגיע לטמפרטורות גבוהות מאוד. ואילו הפרשי טמפרטורה לעומת הלילה מכניעים בסופו של יום גם את הצמיגים הטובים ביותר. אז רגע לפני שהחורף מתחיל, והכביש יתמלא בגשמים, זה הזמן בדיוק לבדוק את הצמיגים של הרכב שלכם. ראוי להזכיר שהצמיג מבטא חלק חשוב ביותר ברכב שהרי הוא היחיד שבא במגע עם הכביש וכך הוא יכול להביא נוחות רבה בזמן נסיעה או להיפך רעידות וסכנה בטיחותית.

מהם המאפיינים לצמיג פגום?

אורך חיים של הצמיגים האיכותיים נע בין שלוש לארבע שנים. אם עברתם את הזמן הזה, אין לחשוש אם כדאי להחליף או לא – ההחלפה היא הכרחית לנסיעה בטיחותית. אך, אם צמיג במכונית שלכם יחסית חדש אך מופיעים בו כמה סימנים מסויימים – חובה עליכם לשלוח אותו לבדיקה ולהחלפה במידת הצורך. הסימנים הם: סדקים, בליטות על דופן או סוליית הצמיג, סימני שחיקה, נפיחויות או יובש.

צמיגים זהים?

אז הגעתם למסקנה שצריכים להחליף צמיג? מה לעשות עם שאר צמיגים? הרבה אנשים נגד הרעיון להחליף את ארבעת הצמיגים בבת אחת בגלל המחיר הגבוהה. האם בכלל יש צורך להרכיב ארבע צמיגים זהים? צמיגים מאותו יצרן ומאותו תאריך יצור נותנים נוחות, יציבות ואיזון בזמן נהיגה. צמיגים שונים יכולים לגרום לרעידה וריטוט בהגה ובעיות בטסט. אם בכל זאת, לא עולה על ידכם להחליף את ארבעתם יחד, אז לפחות יש להחליף את שני צמיגים על אותו סרן ולהתקין אותם מאחורה.

מהם המספרים שמופיעים בצמיגים?

האותיות, הקודים והמספרים על דופן הצמיגים רושמים את דירוג מהירות, טמפרטורה, לחץ אוויר שחיקה, מועד ייצור הצמיג, מידות רוחב (במילימטרים) וגובה (באחוזים) של הצמיג. המידע במופיעה בצמיג מחולקת בצורה כזאת: דופן הצמיג: סוג הצמיג, רוחב הצמיג ביחס לגובה / הרכב הצמיג: קוטר הצמיג, קוד משקל, קוד מהירות, DOT (תקני הבטיחות). יש לברר היטב את כל הפרטים הללו לפני רכישת צמיגים חדשים, מה שנכון הוא שלא קונים צמיגים בני שנתיים או יותר ויש לחשוש מצמיגים במחירים זולים במיוחד. לכן תאריך ייצור הוא פרט מאוד חשוב שעליכם לבדוק בזמן הצעת מחיר של הצמיג.

שמירה על צמיגים איכותיים

צמיגים איכותיים ישמרו לכם על נסיעה בטיחותית וללא תאונות דרכים, בחורף ובקיץ בכביש ובתוך העיר. לפני כל נסיעה ארוכה ראוי לבדוק את לחץ אוויר שבצמיגים בהתאם למה שרשום בספר הרכב. בדיקת  אין לסמוך על טבלאות שבתנות דלק כי לעיתים קרובות הן לא שלמות ולא מעודכנות. לחץ אוויר גבוה או נמוך עלול לגרום להתפוצצות הצמיג, חוסר איזון ובנוסף הוא מקצר את אורך חיים של הצמיג באופן משמעותי. ניתן להירשם וללמוד יותר על נהיגה בטוחה וחשיבות זהירות בדרכים נהיגה בטוחה בקורס נהיגה מתקדמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013 מרוץ ראלי ספרינט
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

קורס מוטורי חו״ל - פורמולה 4 איטליה קורס מוטורי פרימיום SuperCars Alpine Challenge קורס מוטורי קלאסי קורס מוטורי אקסטרים קורס ראלי עפר קורס מוטורי דריפטים נהיגה מתקדמת מורחב Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות ציי רכב קל הדרכות ציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת