קטגוריה: ארכיון

מריחים את הגשם הראשון מתקרב

new logo alternativi small8 טיפים לנהיגה בגשם - איתם נגיע ליעדינו בבטחה.

איתי אלון ורוני לדו.

09/02/2011 13:25:00
ישראל אמנם לא מבורכת בגשמים מרובים אבל הוא מדי פעם פורץ.
הדבר הופך כמעט כל יום גשם, ל"גשם ראשון" על כל תחלואיו וחלקלקותו.8 טיפים לישום פשוט ונסיעה בטוחה:

1. שמירת מרחק - בתנאי אחיזה וראות לקויים, נצטרך להתאים את שמירת המרחק שלנו (מלפנים ומאחור), מכיוון שידוע לנו כבר מראש שמרחקי העצירה וכל שינוי כיוון יתארכו בעת צורך מיידי. להזכירכם את שיטת ה 1121 - 1122© של אלטרנתיבי. אם לא תבדקו את עצמכם מדי פעם - יש סיכוי רע שהמרחק מהמכונית שלפניכם יהיה חצי שניה ואף פחות (!).

2. הורדת מהירות - התאמת המהירות חייבת להיות מחוברת לתנאי השטח והאחיזה. נהגים מיומנים שעברו תרגול בSKID CAR - יכולים לזהות את מצב האחיזה באמצעות תחושת הגה קלות. כל שיטות ההדרכה האחרות (מגרש החלקה, אספלט רטוב וכד') - אינן מאפשרות לימוד יעיל לזיהוי מוקדם של אובדן אחיזה.

3. לחץ אוויר ואיכות צמיגים -לחץ אוויר תקין ומצב הצמיג בכלל יעזרו לנו לשמור על אחיזה מירבית בהתאם לתנאים. חירוץ הצמיגים הוא המנקז נוזלים משטח פני הצמיג ומאפשר מגע הגומי באספלט. צמיגים מאיכות ירודה, המיוצרים בארצות עלומות  - אך חביבים מאוד על צרכנים "חסכניים" - נוטים להיות בעלי אחיזה גרועה מאוד בתנאי רטיבות. המלצתנו - השקיעו יותר בצמיגים וקנו רק מותגים מוכרים ואיכותיים.

4. איכות המגבים - מגבים איכותיים המנקים את השמשה בצורה אפקטיבית יקלו עלינו לראות מבעד לחלון הקידמי ודרכו נוכל לקבל יותר מידע על הנעשה במקום אליו  עוד רגע נגיע…

5. היכרות עם מערכת ה- ABS - מערכת שקיימת בכל רכב מודרני. ה ABS מאפשר לגלגלים להמשיך להסתובב גם בעת בלימה חזקה וכתוצאה מכך נמנעים מהחלקה של "נעילת גלגלים" ונשארים עם יכולת ההיגוי. כידוע כבר לרוב הנהגים, המערכת מייצרת "תיקתוקים" בדוושת הבלם, בהגה ופעולתה מלווה גם ברעשים שונים. למי שלא חווה זאת מעולם מומלץ להתנסות בכך במקום בטוח ומבוקר כמו קורס לנהיגה מתקדמת איכותי של אלטרנתיבי.

6. מערכת ESP - מערכת נהדרת שתתערב ביציבות הרכב לטובה ללא צורך בפעולה של הנהג. על מנת להבין את פעולת המערכת חשוב להשתתף בהדרכת נהיגה במגרש. עד אז - כדאי להפנים שESP אינו משנה את חוקי הפיזיקה, אלא רק "מותח" אותם ומאפשר לנהג לעשות טעות של עודף מהירות קל. עודף מהירות משמעותי - ה ESP לא תצליח להתגבר עליו. נקודה חשובה בתפעול ESP הינה - שימור מבט למקום אליו רוצים להגיע. מכאן תיווצר עבודת הגה נכונה וה-ESP יעקוב אחר כיוון ההיגוי הרצוי בהתאם. כל המכוניות שנכנסות לישראל החל מ 2010 מצויידות ב-ESP ! (ניתן לודא ברשיון הרכב).

7. ביגוד עבה - לפני תחילת נהיגה מומלץ להוריד מעיל או כל שכבת בגד עבה שתהפוך את תנועותינו למסורבלות. לביגוד עבה יש השפעה לא טובה בכל הקשור ליעילות אמצעי הריסון ברכב בעת תאונה.

8. ניגוב סוליות - אולי נשמע קצת מגוחך אבל כל נהג מכיר את התופעה-סוליות רטובות מחליקות ! קחו רגע לפני תחילת נהיגה,נגבו את סוליות הנעליים וצרו את החיכוך הרצוי בין הדוושות לנעל. זה יכול להציל חיים של מישהו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת