קטגוריה: ארכיון

לנהוג בבטחה בלילה

סקירה של מערכות שונות ופתרונות לנהיגה בטוחה בלילה
לכולנו ניסיון בנסיעה ביום. כולנו יודעים כמה זה חשוב לשמור על ערנות ולהיות זהירים. מדי יום מתרחשים עשרות תאונות ברחבי הארץ, חלקן הגדול מתרחש עקב שיקול דעת שגוי של הנהג. אבל מה קורה בלילה? הרי תנאי הנסיעה הרבה פחות טובים והיכולת של הנהג חלשה יותר. על מנת להתמודד טוב יותר עם נהיגה בשעות הלילה, פותחו מערכות נהיגה מתוחכמות במיוחד. המאמר יסקור חלק מהפיתוחים החדישים ביותר שיסיעו לכולנו להגיע הביתה בבטחה.

גולת הכותרת

מערכת זו קיימת כיום ברחבי הפרמיום וצפויה להיכנס לשימוש ברכבים משפחתיים רק בעוד מספר שנים. גולת הכותרת של מערכות הבטיחות מסוגלת לזהות מבעוד מאוד התנגדות פוטנציאלית. המערכת מתבססת על מספר פרמטרים. חיישנים המותקנים ברכב סורקים ומודדים כל אפשרות לשינוי בתנועת הרכב. כאשר פרמטר אחד מעיד על חריגה או אי יציבות, הם מגיבים על ידי הפעלה של מערכות הבלימה וכדומה.

מה קורה כש…

במידה והרכב מגיע לנקודה בה הסכנה רבה, כמו למשל קרבה רבה לעצם, כאשר הזווית ביחס לכביש חדה מדי, ובמידה והרכב חס וחלילה בסכנת התהפכות, מערכת הבלימה נכנסת לפעולה אוטומטית: זוויות המושבים מתיישרות, חגורות הבטיחות נמתחות, משטחי ספיגת אנרגיה נשלפים והחלונות נסגרים. הכול מתבצע על מנת למזער כמה שניתן את עוצמת הפגיעה בנהג ובנוסעים. מי יודע, אולי בעוד כמה שנים ניתן יהיה לדווח לשירותי החירום באופן אוטומטי על עוצמת הפגיעה ועל מיקום הרכב.

מכירים מצלמה לראיית לילה?

עם כל זה לא הספיק לכם, וגם אם כן, בואו להתרשם מפיתוח נוסף, מצלמה לראיית לילה! האמצעות טכנולוגיה צבאית ניתן כיום להרחיב את שדה הראייה של הנהג. כבישים חשוכים הופכים בין רגע למוארים, וניתן לחוש ביטחון רב יותר. כרגע המערכת קיימת רק בדגמי מרצדס החדשים אך התקווה היא שבשנים הקרובות מחירן של מערכות אלו ירד ודגמים בסיסיים יוכלו להיעזר וליהנות מנהיגה בטוחה וזהירה. מערכת נוספת שניתן לחשוף אותה כבר היום היא מערכת בעלת בקרה על מהירות השיוט. הרכב נוסע במהירות של הרכב שלפניו, בולמת כשצריך ואף מאיצה. כדי להשלים את החוויה נספר לכם גם על מערכת בטיחות המסוגלת לעקוב אחר תנועות הנהג ולהתריע מפני עייפות או הירדמות.

בטיחות הרכב והגורם האנושי

לפני עשרים שנה מערכת הבטיחות ברכב הסתכמה בחגורת בטיחות, ורק לפני מספר שנים כל הנוסעים חויבו לרתום אותה על פי החוק. עם הזמן מערכות כמו ABS ומערכות עזר ליציבות ולסיוע לבלימה הפכו להיות סטנדרט. ניסיון העבר מראה כי טכנולוגיות הנחשבות ליוקרתיות, מוזלות ונכנסות גם לרכבים בסיסיים יותר. עד כמה שכל אלה נחשבות לעתידניות ומרשימות, לא רחוק היום בו תוכל גם אתם ליהנות מהן ולנסוע בבטחה. יש רק דבר אחד שלעולם לא ישתנה והוא הגורם האנושי. מה שכן ניתן לעשות זה לשפר את יכולת הנהיגה והתפקוד על הכביש במצבי קצה. ניתן להירשם לקורס נהיגה מתקדמת ולשדרג משמעותית את היכולת שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת