קטגוריה: ארכיון

כך תתפקדו בשולי הכביש

מדריך לתפקוד נכון בשולי הדרך
כמעט כול סוף שבוע אנו שומעים על עוד אדם שנפגע מרכב, בזמן ששהה בשולי הכביש. אחד החוקים החדשים בשנים האחרונות הוא החוק המחייב לבישה של אפוד זוהר בעת שיוצאים מרכב בשולי הכביש. ברוב התאונות ניתן להגיד שאפשר וצריך היה למנוע זאת. במידה ואותם האנשים היו מבינים את הסכנות שבשולי הדרך והיו מכירים את הדרכים להיזהר ומקפידים עליהם. המאמר נועד להדריך על תפקוד נכון בשולי הדרך.

מה יעשו הולכי רגל?

רבים מהקורבנות הם הולכי רגל. אז נכון שלעולם לא ניתן לצפות שנהג יסטה לשוליים וידרוס את האנשים אבל תמיד צריך להיות מוכן לתרחיש שכזה. ישנם הולכי רגל שמבצעים פעילות ספורטיבית בשולי הכביש או מתפתים לחצות אותו כדי לקצר את הדרך ליעד. לעיתים אנשים יורדים מטרמפים ומנסים לחצות את הכביש גם הם. גם בזמן ראות טובה, לנהג הנוסע במהירות של מאה קמ"ש, לוקח זמן להבחין באדם וגם להספיק לעצור לפניו. הסכנה היא שהרכב יבלום ויסטה לנתיב הנגדי… מה אפשר לעשות? פשוט לעבור לצד השני של מעקה הבטיחות, גם אם לא נוח לצעוד שם.

מה יעשו רוכבי אופניים?

בישראל כמעט ואין תשתית לרוכבים במסלולי שטח. רבים יוצאים אל הכבישים העירוניים. הבעיה היא שהשעות שהם בוחרים לנהוג הם בדיוק השעות בהן נמצאים על הכביש הנהגים המסוכנים ביותר – סוף השבוע לפנות בוקר. בשעות אלה אין עומס תנועה ועדיין לא חם מדי ולכן זהו זמן נפלא לרכיבה. אל מול זאת, נהגים חוזרים עייפים או שיכורים מבילוי של כל הלילה והתוצאה ידועה. הצללית הקטנה של הרוכבים ותנאי האור הבעייתיים משולבים יחד עם רוכבים רשלנים שלא מקפידים להיצמד לשולי הדרך, יוצרים יחד מתכון לאסון. רגע אחד של הסחת דעת ואסון מתרחש.
הכול כבר נאמר בנוגע לנהגים עייפים, צעירים ושיכורים. אפשר רק להציע פתרונות לרוכבים הבוגרים והמחושבים. בואו ננסה לתת כמה עצות שיכולות להציל חיים. הדבר החושב יותר הוא להימנע מלרכוב על כבישים מהירים. העדיפו כבישים מפותלים וצדדיים בהם הרכבים נוסעים לאט והנהגים "נאלצים" לשים לב לכביש. הכלל השני אומר ללבוש בגדים בולטים ולרכב בשולי הכביש הרחוקים, הרחק מהפס הצהוב של השוליים. חשוב גם להימנע מלרכוב אחד לצד השני אלא רק בטור. השתמשו ברכב מאסף עם אורות מהבהבים ושלט הזהרה. בררו על קבוצות רכיבה מסודרות.

מה יעשו הנוסעים?

הולכי רגל יכולים להיפגע כאשר הם יוצאים מהרכב עקב תקלה, כדי להתרענן או כדי לגשת להתפנות מאחורי העץ הסמוך. הבעיה היא שלמרות שכיום ישנה יותר מודעות לסכנה, עדיין רבים בוחרים שלא לבצע את הנדרש ולא לשמור על הוראות הזהירות. פגיעה של רכב במהירות מאה קמ"ש מיותרת תמיד. במידה ואין ברירה אלא לעצור בשולי הכביש, התרחקו כמה שיותר מהשול. כנהגים, הקפידו שהנוסעים אל יצאו מהרכב אלא אם כן הם חייבים. כמו כן כולם חייבים להקפיד ולעמוד מהעבר השני של מעקה הבטיחות, הפעילו אורות הזהרה, הניחו את המשולש הזוהר 100 מטר לכיוון התנועה ולבשו אפוד זוהר. בקורס נהיגה מתקדמת לומדים עוד הרבה אודות נהיגה בטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת