קטגוריה: ארכיון

אין לסמס בזמן הנהיגה

מדוע הנהגים הישראלים ממשיכים לשלוח מסרונים למרות האזהרות הרבות?
למרות כל ההנחיות וההערות, הישראלים ממשיכים לשלוח הודעות ולהתכתב תוך כדי נהיגה, והמון. סקר שערכה עמותת 'אור ירוק' בשיתוף עם מכון גאוקרטוגרפיה מגלה שכל נהג רביעי בישראל מודה שהוא שלח מסרון בזמן נהיגה. נתון נוסף שהתגלה הוא שכמעט כל הנשאלים היו מודעים לסכנה הכרוכה בדבר. השאלה העולה היא אחת: האם אנחנו מומחים בהבנת הסכנה, אך לא ביישום כללי הזהירות?

מה נבדק בסקר?

הסקר ניסה לבחור את הרגלי הנהיגה של הנהג הישראלי המשתמש בטלפון נייד. שימוש מוגדר כהתקשרות טלפונית, שליחת מסרונים, גלישה באינטרנט, שימוש באפליקציות, עיון באלבומי התמונות וכדומה. במסגרת הסקר, נשאלו 360 נחקרים בצורה טלפונית אנונימית במהלך שבוע בודד. מתוכו אימתו מדגם מייצג עבור ככל האוכלוסייה הישראלית הבוגרת.
נתוני הסקר מגלים כי 31% מהנהגים מדברים בטלפון ללא אוזנייה או דיבורית. 65% דווקא מקפידים להשתמש בעזרים אלה ומיישמים את כללי הבטיחות. הסכנות לנהגים שלא מתרכזים בזמן הנהיגה יכולה להיות גדולה: סטייה מן הנתיב, התנגשות מלפנים, התנגשות מאחור, דריסת הולכי רגל, אי ציות לשלטים ותמרורים והרשימה ארוכה. מנכל עמותת אור ירוק מוסיף כי נהג שלא מקפיד על כללי הזהירות הקבועים בחוק מסכן את חייו, חיי הנוסעים, ואת חיי הסובבים אותו.

'סימוסים' בארץ ובעולם

כשמשווים את הנתונים שעלו השנה לאלה של השנה שעברה מגלים כי כמעט ואף נהג לא שיפר את מנהגו, אלא להפך. נרשמה עליה של 8% בקרה אותם הנהגים שמדברים בטלפון בזמן נהיגה לעומת הסקר שבוצע בשנה שעברה. אין הבדל בין סימוס ובין עיוורון בן 10-15 שניות. מחקרים שנערכו בעולם ניסו לראות מה מתרחש על הכביש בזמן שליחת מסרון. מה שגילו הוא שהפעולה גורמת ב91% מהמקרים לסטיית הרכב מהכביש אל הנתיב הנגדי, לשוליים או למדרכה.

תמונת מצב מרחבי הארץ

המחוז בו עוברים על כלל זהירות זהו הוא מחוז השרון ומחוז ירושלים. שניהם מובילים את הסקר עם 36.9 ו 37%. מסתבר שבמחוזות אלו שימוש בדיבורית ובאוזניה הם בגדר המלצה בלבד. המחוז הבא ברשימה הוא הצפון, עם 32%, הדרום 29.5%, ובסוף המרכז עם 27% "בלבד"! מצב הבטיחות בדרכים בכי רע בכול מקרה. כאילו לא חסרות סכנות על הכביש בצורת נהגים עייפים או שיכורים, אז היום מבינים שנהגים 'מתקשרים' הם סכנה חמורה לא פחות.

קורס נהיגה מתקדמת

על מנת לדעת יותר על בטיחות בדרכים, אפשר לפנות למרכז הדרכת הנהיגה של אלטרנתיבי. במרכז תוכלו לשפר את מיומנות הנהיגה שלכם ולדעת יותר כיצד בכוחכם להתמודד עם מצבים שונים. כל נהג נתקל לעיתים במצבי קצה על הכביש בהם עליו לגלות יכולות נהיגה טובות, או להיקלע לתאונה. בין אם אתה נהג חדש או נהג מיומן, תמיד תוכל\י להירשם לאחד הסדנאות השונות באלטרנתיבי. קורס נהיגה מתקדמת לתרבות נהיגה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת