קטגוריה: ארכיון
תאריך: 1 במרץ 2011

מניעת תאונות בצמתים

new logo alternativi smallהצומת הוא אולי המקום המסוכן ביותר במהלך הנסיעה שלכם - בעקבות אובדן החבר, טל שביט, בואו נאיר מחדש את המעבר בצמתים.
01/03/2011 23:34:00
50% מתאונות הדרכים עם נפגעים והרוגים מתרחשות בצמתים. התאונות הקשות מהימים האחרונים ממחישות שוב שגם פגיעת צד במהירות של כמה עשרות קמ"ש יכול לגרום למוות. אבל את הסיכון אפשר להפחית על יישום מספר דגשים:1. הורידו את הרגל מהגז לפני הכניסה לצומת. גם אם יש לכם אור ירוק ברמזור - גם אם נסעתם בכביש הזה מאות פעמים - כשאתם מתקרבים לצומת הורידו את הרגל מהגז והעבירו אותה לכיוון דוושת הבלם. כך תוכלו לקצר את זמן התגובה שלכם למצב חירום ולהוריד את מהירות נסיעתכם.
2. הכירו את "נקודת האל חזור" – לפני כל צומת יש נקודה שבה אם תכניסו את מכוניתכם לבלימת חירום היא תעצור לפני הצומת. הנקודה משתנה בהתאם למהירות נסיעתכם ושדה הראיה בצומת. בצמתים שאתם נוהגים לחצות באופן קבוע, כדאי לתרגל לזהות אותה.
3. בדקו שהצומת אכן ריק. לפני הגעתכם לנקודת האל חוזר בצעו סריקה ויזואלית של שני צידי הצומת לימין ושמאל וחפשו כלי רכב בדרכים החוצות. ודאו שהם עצרו, או מבצעים האטה כמצופה מהם. הנושא מצריך תרגול וחשוב להפוך אותו להרגל.
4. חשדו בכל כלי רכב בצומת החוצה את נתיבכם. עקבו אחריו וודאו שהוא מאט ועוצר, כדי שבעת הצורך תוכלו להתחיל בבלימת החירום מוקדם ככל האפשר. סימן טוב לפעולת האטה של הרכב הינה "העברת משקל" קדימה של הרכב הבולם המתבטאת בירידת חרטום הרכב (ניתן להסתכל על הרווח בין הגלגל הקידמי לכנף הקידמית).
5. בדקו שהצומת נקי לפני שאתם מזנקים ראשונים ברמזור. רגע קריטי למעבר בצומת הינו מיד לאחר התחלפות מאדום לירוק, במיוחד אם הכניסה הינה בתנועה ולא לאחר עמידה. קיים סיכון למעבר מהיר של "גנב" רמזור אדום או צהוב בתנועה החוצה.
6. הסתכלו במראה כשאתם מתקרבים לצומת. רגע לפני ביצוע כל הפעולות שפורטו יש להביט במראות וללמוד את מצב התנועה סבינו ומאחורינו, כדי שתוכלו לתכנן בלימת חירום או בריחה ל"נתיב מילוט" אם תזדקקו לכך.
7. אל תעברו בצהוב. מבחינת החוק והנהיגה הבטוחה - כניסה לצומת באור צהוב זהה לכניסה לצומת באור אדום.
8. חגרו חגורות בטיחות. הקפידו תמיד על חגירת חגורות בטיחות ואמצעי ריסון מתאימים לכל הנוסעים, קטנים וגדולים. שימוש בחגורה ובכסא ילדים יכול להפחית משמעותית את הפגיעה גם בתאונה בצומת.
9. צפו בסרטון ההדרכה של אלטרנתיבי בנושא  - לחצ\י לאיזור הסרטים של אלטרנתיבי

כתב - איתי אלון, מנכ"ל אלטרנתיבי - יוצרים תרבות נהיגה, מדריך לנהיגה מתקדמת ומומחה להפחתת תאונות דרכים.
עריכה: אודי עציון, ידיעות אחרונות

בחזרה לעמוד "כל החדשות".

לפרטים והרשמה | 1-800-22-72-33  |  roni@alternativi.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת