קטגוריה: ארכיון

מי שעומד מאחורי ומצדדי הוא…האשם

new logo alternativi small
האם חיפוש אשמים מביא בהכרח למניעת תאונות דרכים ?
כתב: איתי אלון
במסגרת עבודתי ביעוץ לבטיחות בציי רכב ניכרת הפחתה במספר ובעוצמת התאונות. אבל מה לעשות שבכל צי רכב יש תאונות. וכשיש אחת כזו חשוב לבדוק אותה לעומק. מטרת הבדיקה היא להשיג תוצאות של מניעה, גם ברמת הנהג עצמו וגם ברמת הארגון כולו. מדובר בתהליך עדין של קילוף שכבות אשמה וניעור אחריות עד שמגיעים לניתוח הארוע מנקודת מבט של מניעה. התהליך אינו פשוט ומזכיר הרבה פעמים ריקוד טנגו בו הנהג מסתובב פעם אחר פעם סביב אזור האשמה של הנהג האחר ואתה כמאמן מנסה למשוך אותו לאזור המניעה – האם התאונה היתה נמנעת ?

כשמדובר במקרה של תאונה שנגרמה עקב טעות של נהג אחר, מתקשה מאוד הנהג שנפגע לקבל את העובדה שיש מקרים שבהם למרות האשמה או הטעות של הנהג האחר ניתן היה למנוע את התאונה.
כמה פעמים קרה לכל אחד מאיתנו שברחנו הצידה ל"נתיב מילוט" כי ראינו שמשהו אחרינו מתקשה לבלום? קורה כמעט לכל נהג עירני. זוהי דוגמא למצב בו מנענו תאונה למרות טעות של משהו אחר. ובמילים אחרות זוהי תאונה שניתן למונעה.

בניתוח של תאונות בציי רכב מוצאים ש 45 עד 80 אחוז מהתאונות נגרמות בגלל טעות הנהג האחר.
ככל שהאחוז גבוה יותר ניתן להניח שאיכות הנהגים גבוהה יותר ומדובר על נהגים שממעטים לבצע טעויות בעצמם. מצד שני, יחד עם עליית אחוז תאונות הנהג האחר כך עולה הקושי למנוע אותן, כיוון שנהיגה תחת הדגש של הנהג האחר צורכת משאבי ריכוז שלא כל נהג מוכן להקדיש בזמן שהוא נוהג.
בנושא הזה מספרים על נהג שמספר לחבר'ה: "תשמעו, אתמול נסעתי בכביש החוף. פתאום עוקפת אותי נהגת ב 130. אני מסתכל ורואה שתוך כדי שהיא עוקפת ומאותתת היא גם מתאפרת. כל כך התבלבלתי שנפל לי מכשיר הגילוח החשמלי לתוך כוס הקפה…"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים – נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט – נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים – מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום – כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive – הדרכה מקוונת