קטגוריה: ארכיון

כל מה שהצמיגים מנסים להגיד לכם

כל מה שרציתם לדעת על צמיגים ולא העזתם לשאול
הקיץ עדיין חם מאוד אבל עוד כמה חודשים שוב יפנה את מקומו לסתיו. הטמפרטורה תרד והגשמים יחזרו להרטיב את הכביש. עוד מעט שוב הצמיגים שלכם יעמדו בפני קשיים ואתגרים. גם אם לא הייתם מודעים לזאת, צמיד הוא אחד החלקים החשובים יותר ברכב. תחשבו על זה שהרוחב של כל צמיג הוא בערך כף יד. פירושו ל דבר שהרכב אוחז בכביש באמצעות 4 כפות ידיים בלבד. עכשיו קל יותר להבין על המשמעות שלו בבלימת הרכב ונוחות הנסיעה. להלן כמה דברים שיש לדעת על הצמיגים ברכב ומעולם לא שאלתם.

אחיזה מרבית בכביש

הצמיגים הם פרי פיתוח של שנים רבות. אין להמעיט בערכם מבחינת המורכבות שהם אוצרים בתוכם. כל אחר מארבעת הצמיגים חייב להיות תקין, אחרת הסבירות לתאונה גדול הרבה יותר. אלפי שעות מחקר מושקעות בכול סוג של צמיגים, פיתוח המבנה המיוחד של הצמיג כרוך בניסויים רבים. המטרה הסופית היא ליצור גלגלים האוחזים בכביש בצורה מרבית בכביש גם בתנאים קיצוניים כמים, חום, קור ובלאי. נעשים ניסויים רבים המדמים מגוון מצבים.
'חתיכת הגומי השחורה' צריכה לשמור על התכונות האלסטיות של הצמיג לאורך עשרות אלפי קילומטרים. יש צורך שהצמיד יהיה עמיד תחת המשקל הרב של הרכב והנוסעים, תחת העומס של הבלימה או האצת הרכב, ועדיין לשמור על אחיזה מרבית באספלט בכל רגע נתון.

לחץ אוויר נכון

אחד התנאים הבסיסיים לשמירה על אורך החיים של הצמיג הוא לחץ אוויר נכון. לכל דגם ישנן לחץ אויר מסוים ייחודי. שלא כמו באופניים או בכדור, ניתן לבדוק את לחץ האוויר רק באמצעות מכשור מתאים. ניתן לדעת מהו לחת האוויר הנדרש ברכב לפי ספר הרכב של היצרן או לפי המדבקה שצמודה לדלת הנהג. לא ניתן 'לשער' או להרגיש כמה לחץ האוויר שצריך או שחסר. ניתן לבדוק את הלחץ בתחנת הדלק או באמצעות מד פשוט.

איך לבדוק כדי להיות בטוח?

לחץ האוויר משתנה מיום ליום ומשעה לשעה, לפי הטמפרטורה של הצמיג. מומלץ לבדוק את הלחץ של הצמיג בשעות הבוקר בהן עדיין לא חם והרכב עדיין לא נסע והתחמם. חלקיקי האוויר מתפשטים ומדידה לא תשקף את הלחץ האמיתי שבגלגל. חפשו את הלחץ לפי הדגם המסוים של הרכב שלכם. לכל צמיד מבין הארבעה יש לחץ אחר ומסוים לו. כל סטייה מן לחץ האוויר יכולה לגרום לרכב לסטות בזמן נסיעה ואפילו לגרום להטיה משמעותית בעת בלימה חזקה. הסימון R פירושו צמיגים אחוריים, F קדמיים.

מה קורה שחסר אוויר?

ישנם צמיגים במידות שונות, יש להתאים אם המידה של הצמיד שקיים לנתוני היצרן. הדבר נכון במיוחד במקרים שהחלפתם את הצמיד לרחב יותר למשל. יש לזכור שלחץ אוויר נמוך גורם לבלאי מואץ של הצמיג, מפחית מהאחיזה באספלט ואפילו יכול לגרום לפיצוץ ואיבוד שליטה. לחץ אוויר גבוה גם הוא מסוכן מאוד. נהיגה בטוחה היא לא עניין של מה בכך. למידע נוסף אפשר להירשם לקורס נהיגה מתקדמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים – נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט – נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים – מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום – כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive – הדרכה מקוונת