קטגוריה: ארכיון

כיצד להתאים לילד מושב בטיחות - חלק ב'

כללים לבחירה והתאמת מושבי בטיחות לילדים
לכל מושב בטיחות יש מספר שלבים בסולם I-III. ישנם מושבים שמתאמים לחלק מהשלבים וחלקם לכולם. החיסרון הגדול של המושבים המשולבים, הוא שאין אפשרות להטות את המושב בזוויות שונות. בדרך כלל הם מקובעים בזווית אחת. הדבר לא משמעותי ברמת הבטיחות, אלא ברמת השימושיות. האם להסתפק במושב שמתאים לילד במשקל של עד 18 קילו או להשקיע במושב אחר המתאים עד למשקל 36 קילו. המותגים המובילים כוללים הגנה צדית עם ריפוד רך ופריק לצורך כביסה. גם במקרה זה עוגני ISOFIX יסייעו בחיבור יציב של המושב לרכב.

כדי להתאים את מושב הבטיחות לילד יש לשמור על מספר כללים פשוטים:

·         לרתום את הילד במושב הבטיחות עם הפנים לכיוון הנסיעה או נגדה (לפי סוג המושב).
·         לוודא שגובה החגורות יהיה בגובה הכתף או מעליו.
·         שהחגורה לא תהיה מקופלת או מגולגלת.
·         שלילד יהיה נוח.

כיצד לעגן את המושב?

לאחר שמוודאים שהמושב תואם את גובה הילד, משקלו ומצב ההתפתחות שלו, יש להתקין במדויק את המושב לפי הוראות היצרן לסוג הרכב. כדי לבדוק האם המושב מעוגן כהלכה, יש לאחוז באזור החיבור של המושב עם חגורת הבטיחות ונסו להזיזו לצדדים לרוחב. במידה ויש תנועה של יותר משניים עד שלושה סנטימטר אז ההתקנה לא נכונה וצריך לבצעה שוב. קראו שוב את הוראות היצרן ולוודא שזה עובר בדיוק במסלול הנכון. מה שנותר זה להדק היטב ולנעול את האבזמים.

לעבור ממושב בטיחות לבוסטר

מגיל שלוש או ארבע יש להעביר את הילד ממושב בטיחות למושב הגבהה (בוסטר). גם במקרה זה ההמלצה היא להישאר במושב הבטיחות עד למגבלות הפיזיות. הכלל הוא האם החריצים העליונים של חגורת הבטיחות נמוכים מגובה הכתפיים. כלל שני אומר שגובה אוזני הילד צריך להיות גבוה מהקו העליון של המושב. במידה ואחד הכללים מתקיים יש לעבור למושב בוסטר.
המטרה המרכזית של המושב המגביה הוא לוודא שחגורת המותן עוברת על עצמות הרגליים ולא באזור האגן או הבטן. למושב ההגבהה תפקיד נוסף והוא לוודא שחגורת הבטיחות של הרכב תונח במקומה הנכון ולא על צווארו או עצם הבריח שלו. משענת היד של הבוסטר מאפשרת הגנה נפלאה על הגוף, הוא גם מסייע לשמור על צוואר הילד בזמן תאונת צד. עבור ילדים הנרדמים ברכב, המשענת מסייעת לייצב את הילד ברכב מיטלטל.

עוד כללי בטיחות

נתחיל ממשהו שאסור לעשות, אין לרתום את הסלקל למושב הקדמי במידה ויש מולו כרית אוויר פעילה. במידה ואין אפשרות לנטרל את כרית האוויר, יש לרתום את הסלקל במושב האחורי בלבד. אם זה לא מספיק, אז דעו לכם שהמושב האחורי הינו בטיחותי הרבה יותר מהקדמי. בלי שום קשר, הקפידו תמיד לנסוע בצורה חלקה ככול הניתן כדי לחסוך טלטלות מיותרות. נהיגה בטוחה היא שם המשחק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

פוסטים אחרונים
איתי אלוף ישראל בראלי-ספרינט 2016 WRX CUP קורס מוטורי דריפטים - נהיגה מתקדמת / נהיגה ספורטיבית / נהיגת אקסטרים תרגול סקיד קאר דריפט - נהיגה מתקדמת / ספורטיבית / אקסטרים מן הארכיון: נבואת השקר של הטכנולוגיה הלמ"ס מפרסם דוח הרשעות ומורשעים בעברות נהיגה ב-2013
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
רוצים לקבל ייעוץ חינם ולשמוע על מגוון ההטבות שלנו?
השאירו את פרטיכם ונציגינו יחזרו אליכם בשעות הקרובות.
רוצים לדבר? התקשרו 1-800-22-72-33
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר אייקון איקס אדום לסגירת עמוד צור קשר
אייקון איקס לבן לסגירת עמוד צור קשר

כללי

בית

קורסי נהיגה מתקדמת | ספורטיבית | אקסטרים

נהיגה מתקדמת- כל מה שנהג/ת צריכים! SuperCars Alpine Challenge נהיגה מתקדמת מורחב קורס מוטורי קלאסי קורס פעלולים - מוטורי אקסטרים קורס מוטורי דריפטים קורס מוטורי פרימיום - כבישים קורס ראלי עפר Skid Car

קורסי ימי גיבוש | ציי רכב | יבואנים

ימי גיבוש ספורטיביים הדרכות נוהגים בצי רכב הדרכות נהגים בציי רכב כבד פעילות ימי בטיחות הדרכות נהגי הסעות הדרכות נהיגה מבצעית ימי השקה ליבואנים פעילות סימולאטורים Edrive - הדרכה מקוונת